Search
Close this search box.
WORLDEFBUSINESS SCHOOL E-İhracat Webinarları serisinin ilkinde “E-ihracatta Devlet Teşvikleri” konusu ele alınacak.

WBS E-İhracat Webinarları 1

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

WORLDEFBUSINESS SCHOOL (WBS) E-İhracat Webinarları serisinin ilkinde “E-ihracatta Devlet Teşvikleri” konusu ele alınacak. İlk webinar serisinde WBS Genel Müdürü Orxan Isayev ve Keynes Danışmanlık Kurucusu Ahmet Emre Bükcü e-ihracat yapmak isteyenler için devlet teşvikleri konusunda değerlendirmeler yapacak.

E-ihracat devlet teşvikleri

E-ihracat yapmak isteyenlerin akıllarındaki büyük sorulardan biri de “Devlet teşviklerinden nasıl yararlanacağım?” sorusudur. Bilindiği gibi devletin e-ticaret için destekleri firmalara önemli ölçüde katkı sağlıyor. Genel olarak e-ihracata yönelik devlet yardımları, yurt dışına açılma sürecinde firmalarınıza her safhada destek sağlanmasını amaçlayan bütünsel bir bakış açısıyla sürdürülüyor. Teşvikler ise Ticaret Bakanlığı tarafından veriliyor, başvuru mercilerini Ticaret Bakanlığı ya da İhracatçı Birlikleri oluşturuyor.

Peki, bu teşviklerden kimler faydalanabiliyor? Şahıs şirketleri de e-ihracat konusunda devlet teşvikinden yararlanabiliyor mu? Tüm bu soruları cevaplamak adına Keynes Danışmanlık Kurucusu Ahmet Emre Bükcü bu hafta konuğumuz olacak. Devletin e-ihracatçılar için sağladığı teşvikler konusunda sahip olduğu bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşacaklar.

E-ihracat webinarları serisinin ilkinde hangi başlıklar konuşulacak?

  • Ticaret Bakanlığı’nın e-ihracat devlet destekleri nelerdir?
  • Teşviklerden yararlanmak için gereken koşullar nelerdir?
  • Devlet teşviklerinde marka tescilinin önemi ve pazara giriş seyahat masrafları nelerdir?
  • İhracatçılar tarafından desteklenen yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katılım masrafları nelerdir?
  • E-ihracat devlet destekleri kapsamında hangi ülkeler için, hangi tanıtım masrafları karşılanmakta ve tanıtım-pazarlama faaliyetleri adı altında hangi destekler verilmektedir?
  • Devlet teşviklerinden yararlanmak için izlenilen süreç nelerdir?
  • Yurtdışında birim açma destekleri, bu hususta gereken koşullar nelerdir?
  • Yurtdışı biriminin bulunduğu ülke için rapor, danışmanlık ve pazar araştırmalar konusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Diğer Webinarlar

Open chat
Scan the code
Welcome to WORLDEF.
How can I help you?